Založ si blog

Nečítajte ak ste milovníkom reklám a vitamínových doplnkoch

Ako ste sa dozvedeli z názvu blogu budem sa venovať stručne extrémom , ktoré sú čoraz viac „in“ a budú sa týkať vitamínových zázračných doplnkov.. Konkrétnejšie si priblížime pohľad bežného človeka na vitamínové doplnky.

Poznáte to, žijeme v dobe plnej voľných radikálov tak prečo nenakúpiť množstvo, naozaj veľké množstvo vitamínových doplnkov. Predsa ten pán v reklame od topshopu vravel, že dostaneme dve balenia za cenu jedného a ak zavolám do pár minút môžem dostať zľavu na športové vybavenie, ktoré je taktiež revolúciou, na ktorú sme všetci čakal toľko rokov, že? 🙂 O tom ale inokedy..

Týmto článkom nechcem povedať, že vitamínové doplnky/komplexy sú niečím zlým sám pijem energy drinky, ktoré si nechávam posielať kvôli ich kvalite  z Usa a takisto mám zvýšený príjem vitamínu C a používam známu riasu s názvom chlorella(vitamínová bomba). O týchto veciach myslím, že netreba diskutovať, keďže ich účinky sú overené, skôr sa .chcem zamerať na prehnané zmýšľanie Slováka.

Na čo chcem poukázať je to, že ľudia sa tak ženú za novinkami, ktoré sú vraj často to najlepšie čo môžeme pre seba urobiť, že zabúdajú na veci, ktoré fungovali dlhé roky a neuvedomujú si, že to o čom tvrdili ešte pred mesiacom ako o novodobej revolúcii v oblasti zdravia sa pre nich stalo po uvedení nového extra silného a päť krát účinnejšieho produktu akýmsi tabu v oblasti doplnkovej výživy. Nie je to na smiech? Mám osobného priateľa Adama z Česka, ktorý je známym športovcom a zakladateľom street workoutu v Čechách (pre tých, ktorí nevedia o čo ide je to cvičenie s vlastnou váhou tela väčšinou v prírode na hrazdách..) a on sám bol krásnym príkladom jedného extrému. Jeden čas nejedol vôbec mäso a namiesto čipsov chodil v Amerike na polia a celé dni jedol zelené rastliny(kapustu, kel..) až to jeho telo jeden deň nevydržalo a vypýtalo si svoju dávku šťavnatého stejku. Prečo som použil práve jeho príklad? Je to človek, ktorého si nesmierne vážim a ktorý posunul hranice osobného rozvoja v oblasti športu o level vyššie. Takže všetkého priveľa škodí.

Ide o to, že namiesto toho aby ste sa hnali za horúcimi novinkami, ktoré sú zbytočne predražené sa popozerajte po variantách, ktoré možno nemajú takú úžasnú reklamu a častokrát sú oveľa účinnejšie ako predražené doplnky z lekárne. Tým nechcem spochybniť ich dôveryhodnosť. Vlastne chcem. Moja stará mama má problémy s kolenom a ide na operáciu. V lekárni si kupovala rozličné komplexy na kĺby a nič nepomáhalo. Jeden deň som sa jej rozhodol dať kolagén (pre športovcov veľmi známy – bežná dávka v baleniach z komplexov z lekárni je 2g pričom ja som jej dal jednorázovú dennú dávku 15g) a čuduj sa svete po približne prvom týždni cítila zmenu. Pritom kg kolagénu stojí cca 10€ a prípravok z lekárne sa pohybuje od 20€ a viac €.

Tak isto ak chcete urobiť niečo pre seba nezabúdajte, že základ ostáva a ostane rovnaký vždy. Nie nadarmo poznajú fit ľudia šesť najlepších doktorov: dobrý spánok, veľa čistej, najlepšie prefiltrovanej, vody, každodenné aspoň tridsať minútové cvičenie, prechádzky po čerstvom vzduchu, veľa ovocia  a zeleniny (aj keď už nieje to čo bývala stále má svoje opodstatnenie) a v neposlednom rade kvalitný sex 😉

Trávte viac času s priateľmi a menej sa stresujte a ja vám zaručujem, že vám to dodá viac energie a budete sa cítiť viac než dobre. Rozhodnutie je na Vás. A aby som nezabudol nepozerajte večerné správy.

*Je to môj prvý článok na blogu, ak Vás zaujal alebo máte návrhy na zlepšenie budem rád ak sa s nimi podelíte v komentároch. Ďakujem za pozornosť

My bottle. Hit, ktorý dostane aj vás!

03.04.2015

V rámci dnešného rýchleho tipu som sa rozhodol ukázať vám niečo, čo ma počas posledných dní sprevádzalo. Tento tip sa týka jedla a zdravého životného štýlu. Myslím si, že (hlavne v viac »

Biznis možno práve pre Vás

08.12.2014

Niektorí z vás ste tento článok otvorili kvôli zvedavosti, iným sa hneď pred očami objavila známa kniha, ktorá je bestsellerom od autora, biznismena a často človeka označovaného za učiteľa viac »

TSU, sociálna sieť, ktorá vám platí

04.11.2014

Čo je to za nezmysel? Áno prečítali ste to správne priatelia TSU je nová sociálna sieť, ktorá platí vám. TSU sa valí ako TSUnami o čom svedčia čísla celosvetovo zaregistrovaných ľudí. viac »

donald trump

Stretnutie Putina s Trumpom nebude možné, kým Rusko nevráti zajaté lode

13.12.2018 22:03

Vyhlásil to poradca amerického prezidenta pre národnú bezpečnosť John Bolton.

Francúzsko, Štrasburg, streľba

Francúzska polícia zostrelila útočníka z vianočných trhov

13.12.2018 21:55

Cherifa Chekatta našla polícia ukrytého v sklade.

trump

Trump vyzval Fed, aby prestal zvyšovať úroky

13.12.2018 20:43

Americký prezident Donald Trump vyzval centrálnu banku (Fed), aby na svojom budúcotýždňovom zasadnutí nepokračovala v sprísňovaní menovej politiky.

protest, budapešť

Tisíce protestujúcich proti novele zákonníka práce pochodujú Budapešťou, zablokovali dva mosty

13.12.2018 20:22

odľa internetového vydania ľavicového denníka Népszava demonštranti obsadili Margitin most a potom aj Reťazový most.

jednoutobudemmit

Štatistiky blogu

Počet článkov: 4
Celková čítanosť: 18889x
Priemerná čítanosť článkov: 4722x

Autor blogu

Kategórie